I kontejnery mohou být hezké a užitečné

Název
I kontejnery mohou být hezké a užitečné
Autor
Lenka Pokorná
Lokalita
Určeno pro:
Děti, Rodiny,
Ověřujeme

Přínos

Návrh je hlavně estetický, ale zároveň by vegetativní střecha přispěla k zadržování vody v krajině a zvlhčování vzduchu v okolí.

Podrobnosti

Líbilo by se mi, kdyby kontejnery na tříděný odpad byly zakryty. Představovala bych si vzdušné oplocení z dřevěných či dřevěno-plastových planěk. Plaňky by byly ze všech stran. Z přední strany by bylo zakrytí jen částečně, aby se daly kontejnery pohodlně vyvážet. Mezi plaňkami by byly úzké mezery, aby oplocení působilo vzdušně. Měla bych představu, že by bylo oplocení i se střechou, která by byla pokryta vegetativní střechou – sukulentními rostlinami, které by zadržovaly vodu v krajině a tím by střechu i samotné kontejnery chránily před povětrnostními vlivy a zvlhčovaly okolní prostor. Oplocení bych si představovala vzdušné, ale zároveň, aby kontejnery byly schovány na první pohled. Vždy když jdu okolo řady, povětšinou zapáchajících kontejnerů, nelahodí to očím ani nosu. Možná by šlo, na stříšku od zakrytí kontejnerů, přidělat osvěžovač vzduchu na solární baterii nebo by možná stačilo na vegetativní střechu zasadit nějaké vonné rostliny, které by vydržely venkovní podmínky.

Podívejte se na vámi navržené projekty.

Lávka přes Berounku v Bukovci

Autor: Vratislav Beránek

Vybudování lávky přes Berounku v Bukovci.

Stromová alej pod Chlumem

Autor: Eva Halámková

Vysázení aleje podél cesty mezi poli pod Chlumem.

Přírodní sportovně- rekreační okruh s alejí a psí louka

Autor: Eva Halámková

Stromová alej poskytující stín, plody a další užitek navazující na vycházkový a běžecký okruh s napojením na les Pytel. Psí louka pod areálem Elfetexu. Umístění těchto přírodních krajinářských prvků v polích pod Tescem mezi Újezdem a Červeným Hrádkem.

Kontakty

Potřebujete jakékoli informace? Kontaktujte nás.

Bolla Richard, koordinátor projektu, bolla@plzen.eu