Parkovací dům Železničářská – V Homolkách

Název
Parkovací dům Železničářská – V Homolkách
Autor
Jan Pašek
Lokalita
V Homolkách 574/14, 312 00 Plzeň 4-Doubravka, Česko
Určeno pro:
Rodiny,
Ověřujeme

Přínos

Navýšení parkovací plochy pro osobní vozy o 100 a více míst bez nutnosti zabírat volnou zelenou plochu a nutnosti měnit územní plán. Pokud chceme zvětšit počet parkovacích míst, musíme je budovat na stávajících parkovacích místech jen směrem nahoru, nebo dolů.

Podrobnosti

Stavba parkovacího domu nároží ulic Železničářská – V Homolkách. Výška parkovacího domu by měla být cca 5 pater. Kolik je možné jít do hloubky by ukázal až geologický průzkum. Parkovací dům místo nájezdů do pater vybavit dvojicí nákladních výtahů o nosnosti cca 5-ti tun a se světlostí pro průjezd malého dodávkového automobilu. Do stavby namontovat "chytré" LED osvětlení s regulací jasu a čidly přítomnosti. Na střechu parkovacího domu osadit solární elektrárnu s možností ukládat energii pokud je energie v daný okamžik nadbytek. O pomoc se správou požádat UMO Plzeň 3 – spravují již parkovací dům Na Rychtářce, tak jestli by si za nějaký ten peníz nechtěli rozšířit působnost. Rezervace parkovacích míst pro rezidenty lze provést pomocí uzamykatelné páky, která v aktivní poloze vysune z podlahy pás ostrých trnů. Rezidentská, popř. placená místa vybudovat v horních nebo nejnižších patrech.

Podívejte se na vámi navržené projekty.

Lávka přes Berounku v Bukovci

Autor: Vratislav Beránek

Vybudování lávky přes Berounku v Bukovci.

Stromová alej pod Chlumem

Autor: Eva Halámková

Vysázení aleje podél cesty mezi poli pod Chlumem.

Přírodní sportovně- rekreační okruh s alejí a psí louka

Autor: Eva Halámková

Stromová alej poskytující stín, plody a další užitek navazující na vycházkový a běžecký okruh s napojením na les Pytel. Psí louka pod areálem Elfetexu. Umístění těchto přírodních krajinářských prvků v polích pod Tescem mezi Újezdem a Červeným Hrádkem.

Kontakty

Potřebujete jakékoli informace? Kontaktujte nás.

Bolla Richard, koordinátor projektu, bolla@plzen.eu